Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

„MAJORAS“, „TANKAS“ IR „ČEBUREKAS“ ARBA TRISE VALTYJE

2018-05-11

Perskaičius straipsnio pavadinimą, nori nenori prieš akis iškyla karinės tematikos vaizdas, kai karininkas pratybų metu vadovauja tankų divizijai, o per pietus užkandžiauja čebureku. Tačiau šįkart visai ne apie tai. „Majoras“, „Tankas“ – tai žinomų Prienų rajono brakonierių pravardės, o „Čeburekas“ – tiesiog čeburekas.

O dabar apie esmę. Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, po kurį laiką trukusio tyrimo ir sėkmingai surengtos pasalos, sulaikė tris brakonierius: Š.M. žinomą pravarde „Majoras“, G.T. žinomą pravarde „Tankas“ ir jų pagalbininką V.B., žvejojusius Kauno mariose draudžiamu įrankiu, statomu žvejybiniu tinklu iš valo. Brakonieriai pasitaikė gudrūs, kurį laiką medinėje valtyje plaukiojo pakrante, stebėjo aplinką, žvejojo spiningu ir staiga sumastė užmesti „languotą“ meškerę. Užmetę tinklą, grįžo į krantą ir visą laiką stebėjo situaciją aplink.  Tačiau, kaip sako viena lietuvių liaudies patarlė: „ net ir gudri višta, (cenzūra J) išsidilgina. Visi trys asmenys buvo sulaikyti su pažeidimo padarymo įrankiais ir priemonėmis pažeidimo padarymo vietoje. „Žvejai“ per maždaug valandą laiko spėjo sugauti 45 kg karosų ir 1 karpį. Už šiuos darbelius asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai, bus paskaičiuota gamtai padaryta žala, o taip pat, netekus valties ir tinklo, neršiančios žuvys kurį laiką galės jaustis saugesnėmis.

Pareigūnai prašo visų žvejų mėgėjų ir kitų gamtai neabejingų asmenų, pastebėjus prie vandens įtartinai besielgenčius asmenis, pranešti apie tai pareigūnams telefono numeriu 112. Galbūt ir ne į kiekvieną pranešimą bus sureaguota laiku, tačiau pareigūnai, nuolatos rinkdami ir sistemindami gaunamą informaciją,  atkreips į tai dėmesį vykdomų reidų metu.