Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

ĮSIGALIOJO NAUJI PROFESIONALIOS MEDŽIOKLĖS PLOTŲ TVARKYMO IR NAUDOJIMO NUOSTATAI

2018-05-17

Įsigaliojo nauji Profesionalios medžioklės plotų tvarkymo ir naudojimo nuostatai reglamentuoja ūkinę veiklą ir medžiojamų gyvūnų išteklių naudojimą tokiuose plotuose.  Naujoji tvarka iš esmės nesiskiria nuo senosios. Vienintelis didesnis skirtumas, kad anksčiau šiuos nuostatus tvirtindavo aplinkos ministras, o dabar ši funkcija perduota Valstybinių miškų urėdijos (VMU), kuri yra atsakinga už miškų priežiūrą ir naudojimą, vadovui. 

Kaip sako naujuosius nuostatus patvirtinęs VMU direktorius Marius Pulkauninkas, medžioklės ūkio organizavimas profesionaliuose medžioklės plotuose –  atskira įmonės veikla. Nors pagal pajamas ji ir nėra reikšminga, svarbu ją organizuoti efektyviai ir skaidriai. 

Beveik visose ES šalyse valstybinių miškų įmonės užsiima tokia veikla ir ją laiko neatskiriama šiuolaikinio daugiafunkcinio miškų ūkio dalimi. Lietuvoje šiuo metu yra 16 VMU valdomų profesionalių medžioklės plotų. Medžioklės paskirties teritorijas, kuriose taikomos specialios priemonės medžiojamųjų gyvūnų populiacijai gausinti ir plėtojamas medžioklės turizmas, prižiūri ir tvarko atitinkami VMU regioniniai padaliniai.


www.am.lt informacija.